Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Liparské ostrovy - Itálie 2024, 2025

Liparské ostrovy mají příjemné středomořské klima. Jejich pobřeží je plné zálivů a strmých útesů. Nalezneme zde místa vhodná k potápění, pozoruhodná skaliska a pobřežní jeskyňky a místy i pláže z tmavého sopečného písku. Krajinný ráz určují především výrazné kužele jednotlivých sopek. Ty pokrývá bujná středomořská vegetace. Jsou zde však i místa zcela holá, kde na povrch vystupuje světlá pemza plná kousků černého obsidiánu.
Bezesporu největší přírodní zajímavostí je vulkanická činnost, zvláště na ostrovech Vulcano a Strómboli. Stromboli dosud ze svého nitra chrlí lávu, což vypadá efektně zvláště v noci, kráter na Vulcanu jen pokojně dýmá a je pokryt žlutým povlakem z krystalků síry. Na Vulcanu je také bahenní jezírko s léčivými mineráliemi a zátoka, do níž vyvěrají horské prameny. Ostrovy jsou zapsány v seznamu Světového dědictví UNESCO.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Liparské ostrovy - Itálie - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Itálie
načítám data
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu