Typy zájezdů

Destinace

Vyhledat zájezd

Zájezdy - Řím - Itálie 2024, 2025

Řím, přezdívaný odedávna Věčné město, patří k nejstarším městům Evropy, byl založen před více než 2 700 lety. Po staletí byl hlavním městem Římské říše, i v následujících epochách si podržel svůj mimořádný význam, především jako sídlo papeže a duchovní centrum západní křesťanské civilizace. Na nynější podobě Říma a samostatného papežského státu Vatikánu se podílely všechny možné stavební slohy od antiky po současnost, místní muzea a galerie patří k nejvýznamnějím na světě.
A i okolí věčného města má co nabídnout - římský přístav Ostia, starořímská i renesanční vila v Tivoli, papežské letní sídlo v Castel Gandolfo, etruské pohřebiště v Cerveteri, vinařské městečko Frascati, v kraji, který býval kdysi kolébkou Římanů.

Podmínky pro cestování do zahraničí naleznete zde. Termíny zájezdů, kde uvidíte " objednat " nebo "poptat", jsou aktuálně dostupné. V případě, že zájezd v určitém termínu nelze vzhledem ke spřísněným restrikcím uskutečnit, je označen "odloženo".

Řím - Itálie - 2024, 2025 výpis zájezdů:

FILTROVATVyberte oblast destinace Itálie
načítám data

Zájezdy Řím - související články:

Raffael Santi

Raffael Santi (1483-1520) byl italský malíř a architekt v období vrcholné renesance. Spolu Leonardem da Vinci a Michelangelem je považován za nejvýznamnějšího výtvarného umělce té doby. Jeho dílo (např. Dáma s jednorožcem, četné madony, z nichž je nejznámější Sixtinská madona, Athénská škola, Triumf Galathey) mělo vliv na vývoj malířství hluboko do 19. století. Zobrazit celý článek

Zahrada Villa d´Este

Zahrada Villy d´Este leží asi 30 km od Říma v Tivoli a patřila k nejnádhernějším zahradám italské renesance. Nechal jí vybudovat kardinál Ippolito II. D´Este na strmém svahu, který si vyžádal vytvoření teras. Na vrcholu svahu pak stojí vlastní budova vily. Ústřední linie zahrady je zdůrazněna schodišti, příčné linie tvoří cesty mezi terasami. Celá zahrada je inspirována a ovlivněna blízkou antickou Hadriánovou vilou. Nekrásnější a nejlákavější jsou v zahradě vodní efekty. Na poznávacích zájezdech do Říma a kraje Lazio si tyto zahrady rozhodně nenechte ujít. Zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu